تبلیغات
روزنامه دیواری - روغن اومگا سه ، علائم افسردگی زنان را رفع می کند
لطفا نظر بگذارید...

روغن اومگا سه ، علائم افسردگی زنان را رفع می کند

22 بهمن 87 10:04 ب.ظ

نویسنده : امین شهپری
ارسال شده در: مقالات ، بهداشت و سلامت ،
با مصرف روغن اومگا سه می توان از میزان استرس در زنان مسن کاست.
محققان طی مقاله ای در شماره اخیر نشریه تغذیه بالینی امریکا اعلام کردند اومگا سه ، علائم افسردگی و ناتوانی ناشی از یائسگی را در زنان برطرف می کند.
به گزارش پایگاه خبری یورک الرت در اینترنت ، محققان دانشکده پزشکی دانشگاه لاوال در کبک کانادا اعلام کردند این بررسی نشان می دهد مکمل های حاوی اومگا سه در درمان مشکلات روحی ناشی از یائسگی موثر هستند.
دکتر مایکل لوکاس و همکارانش با بررسی یکصد و بیست زن بین چهل تا پنجاه و پنج سال ، آنان را به دو گروه تقسیم کردند.
زنان گروه اول روزانه سه کپسول ژلاتینی حاوی یک گرم اومگا سه دریافتند کردند و این کار به مدت هشت هفته برای آنان اجرا شد.
گروه دوم نیز بر اساس همان پروتکل تحت مداوا قرار گرفتند ولی کپسول هایی که دریافت می کردند حاوی روغن آفتابگردان بدون اومگا سه بود.
نتایج بررسی محققان پیش از پایان هشت هفته و بعد از این مدت نشان داد اومگا سه قادر است شرایط زنان یائسه را از نظر علائم افسردگی و استرس ، تعدیل کند.
دکتر لوکاس می گوید :‌ تفاوت آنچه که در دو گروه مشاهده کردیم ارزش بالایی ندارد به خصوص اگر در نظر بگیریم که اومگا سه ممکن است عوارض جا نبی زیادی داشته باشد و فواید آن بیشتر برای قلب و عروق است.
بر اساس این تحقیق مشخص شد زنان مبتلا به گر گرفتگی نیز شاهد بهبود شرایط خود به دنبال مصرف اومگا سه بودند.
در این زنان شمار موارد گر گرفتگی از متوسط دو ممیز هشت دهم در روز به متوسط یک ممیز شش دهم مورد در روز کاهش یافت.
تغییراتی که در علائم این دسته از زنان یائسه روی داد همانند تغییرات مثبتی بود که در روش های هورمون درمانی به دست می آید علاوه بر اینکه هورمون درمانی عوارض خاص خود را دارد و بسیاری از پزشکان از کاربرد آن برای بیماران خود ، نگران هستند.
بسیاری از زنان از علائم افسردگی در حوالی دوره یائسگی و بعد از این دوره رنج می برند و برخی از آنان از داروهای ضد افسردگی برای رفع این مشکلات بهره می برند در حالی که حتی در باره تاثیر گذاری این داروها مطمئن نیستند.
بی اعتمادی به روش هورمون درمانی و داروهای ضد افسردگی در زنان یائسه ، آنان را به سوی استفاده از روش های جایگزین راهنمایی کرده است در حالی که تاثیر گذاری این روش های جدید و جایگزین نیز هنوز مورد بحث است.
بررسی محققان دانشگاه لاوال بر اساس تحقیق بر روی روغن اومگا سه با منشا دریایی استوار شده بودیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -