تبلیغات
روزنامه دیواری - تاثیر شگفت‌‌آور داروی سرطان پروستات
لطفا نظر بگذارید...

تاثیر شگفت‌‌آور داروی سرطان پروستات

14 بهمن 87 02:52 ب.ظ

نویسنده : امین شهپری
ارسال شده در: زیست شناسی ،
تاثیر شگفت‌‌آور داروی سرطان پروستات

سیمون بوش 50 ساله، اهل لندن در بهار 2007 مجبور بود بپذیرد كه در آ‌ستانه مرگ قرار دارد.

به گزارش پایگاه زیست شناسی ایران به نقل از بی‌بی‌سی، در آن زمان این بانكدار موفق به سرطان تهاجمی پیشرفته مبتلا بود. اما بخت با او یار بود كه در معرض درمان آزمایشی با دارویی جدید به نام ایبراترون قرار گفت. او گفت: «تازه یك دوره 6 ماهه شیمی درمانی را تكمیل كرده بودم، اما تاثیری بر بیماری من نكرده بود و بیماری به سرعت رشد می‌كرد.

وی می‌گوید: سرطان بافت نرم پروستات داشتم و سرطان به استخوان‌هایم نیز نفوذ كرده بود. در آن مرحله درد چنان شدید بود كه هر روز مرفین مصرف می‌كردم و هر روز ناتوان‌تر از روز قبل می‌شدم و تقریبا از انجام هر فعالیتی محروم شده بودم. هیچ درمان و دارویی بر من تاثیر نداشت تا این كه مرا به رویال مارسدن فرستادند و در می 2007 درمان با داروی جدید ایبراترون را شروع كردم.»

پیشرفت سرطان پروستات با شمارش میزان یك پروتئین ــ آنتی‌ ژن ویژه پروستات (PSA) ــ كه به وسیله سرطان تولید می‌شود، مشخص می‌گردد.

وقتی سیمون درمان با داروی جدید را شروع كرد میزان PSA خون او 100 نانوگرم در هر میلی‌لیتر خونش بود كه 35 برابر میزان موجود در خون مردی همسن و سال اوست. میزان این ماده در استخوان‌های او خیلی بیشتر بود.

او می‌گوید: «در طول هفته اول شروع درمان جدید میزان PSA خونم به 38 و سه هفته بعد به 8 و یك ماه بعد به 4 رسید كه كاملا عادی است. اگرچه مدتی طول كشید تا موضوع را باور كنم ، دو تا سه هفته پس از شروع درمان، دردم عملا ناپدید شد و یك ماه پس از شروع مصرف دارو مصرف هر نوع مسكنی را به كلی كنار گذاشتم.

این دارو تاثیری باورنكردنی بر زندگی روزمره ما داشته است. تنها چیزی كه می‌دانم این است كه در آوریل یك‌سال پیش هیچ كاری نمی‌توانستم انجام دهم. امروز به طور كاملا طبیعی فعالیت می‌كنم. در این مدت به سراسر جهان سفر كرده‌ام و من حتی اسكی‌بازی كرده‌ام كه با توجه به وخامت حال من در 14 ماه پیش غیرقابل تصور است.

ایبراترون اصلا عوارض جانبی ندارد. تنها مساله‌ای كه داشته‌ام این است كمی وزنم اضافه شده است.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -