تبلیغات
روزنامه دیواری - انسانهای امروزی ارتباطی با انسانهای اولیه ندارند
لطفا نظر بگذارید...

انسانهای امروزی ارتباطی با انسانهای اولیه ندارند

14 بهمن 87 03:50 ب.ظ

نویسنده : امین شهپری
ارسال شده در: زیست شناسی ،
گروهی از دیرینه انسان شناسان ایتالیایی با بررسی یک فسیل DNA یک انسان با قدمت 28 هزار سال دریافتند که انسانهای امروزی ارتباطی به انسانهای اولیه ندارند.

به گزارش پایگاه زیست شناسی ایران بنقل از خبرگزاری مهر،  محققان ایتالیایی دانشگاههای فلورانس، پیزا، پارما و ترنتو دریافتند که ذخیره ژنتیکی گروهی از انسانها با عنوان "کرو- مگنون" (Cro-Magnon) با انسانهای ذی شعور امروزی برابر بوده است.

به گفته این دانشمندان در حدود 45 هزار سال قبل انسانی با عنوان "کرو- مگنون" که از نظر آناتومی با انسانهای مدرن برابر بوده است در اروپا و به خصوص در مناطق جنوبی این قاره ساکن شده است.

برپایه مدل گسترش این انسانها که این دیرینه انسان شناسان فرض کرده اند و به مدل "خارج از آفریقا" شناخته شده است "کرو- مگنونها" کاملا جایگزین "انسانهای اولیه" شده اند و انسانهای اولیه در حدود 30 هزار سال قبل منقرض شده اند.

براساس گزارش ساینس مگزین، محققان ایتالیایی که نتایج یافته های خود را در مجله "کتابخانه عمومی علوم آمریکا" (Plos One) منتشر کرده اند کشف کردند که "کرو- مگنومها" از نظر ژنتیکی ماهیت یکسانی با انسانهای ذی شعور امروزی داشته اند.

این محققان با تجزیه یک  فسیل DNA با عنوان "پالیچی 23" برگرفته از نام محل کشف این فسیل موفق شدند یک فرد "کرو- مگنوم" 28 هزار سال قبل را شناسایی کنند.

نتایج بررسیهای این دانشمندان نشان می دهد که DNA کرو- مگنومها در 28 هزار سال قبل تفاوت چشمگیری با DNA انسانهای امروزی ندارد و به خصوص محتوی مواد ژنتیکی انسانهای اولیه نیست. این کشف تائید می کند که انسانهای ذی شعور امروزی و انسانهای اولیه دو گونه مجزا هستند.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -