تبلیغات
روزنامه دیواری - ایمیل ‪ 86‬درصد ایرانیان، یاهو است
لطفا نظر بگذارید...

ایمیل ‪ 86‬درصد ایرانیان، یاهو است

2 بهمن 87 11:20 ب.ظ

نویسنده : امین شهپری
ارسال شده در: خبر ،
عبدالمجید ریاضی در همایش «چشم انداز صنعت idc در ایران»: دیتاسنتر ها باید علاوه بر اتصال به شبکه اینترنت جهانی، بر روی شبکه ملی اینترنت وصل شوند، چرا که اغلب کاربردهای الکترونیکی کاربران ایرانی را شامل می شود .
به گزارش ایسنا، عبدالمجید ریاضی از مدیریت توسعه it در کشور به عنوان یکی از وظایف شورای عالی فناوری اطلاعات کشور یاد کرد و گفت: مشکلی که دنیا با آن روبه رو است، بحث حاکمیت و تسلط آمریکا بر شبکه اینترنت و نگرانی از در اختیار گرفتن اطلاعات توسط این کشور است که می تواند کشورها را با تهدید جدی مواجه کند . به عنوان مثال این کشور در یک رقابت اقتصادی با در نظر داشتن منافع خود قادر است اینترنت را در انحصار خود قرار دهد؛ ما نیز باید خود را زیاد به اینترنت جهانی وابسته نکنیم و شبکه ی ملی اینترنت را داشته باشیم .
وی حضور برخی سایت های دولتی در IDC های خارج از کشور را خطرناک دانست و خاطرنشان کرد: ایجاد IDC های داخلی برای جلوگیری از خروج داده ها و اطلاعات به خارج از کشور ضروری است؛ طبق آمار یکی از ارایه کنندگان خدمات اینترنت در کشور در سال 85، 86 درصد از ایرانی ها دارنده ایمیل یاهو هستند .
دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات ادامه داد: میزان کاربران در برنامه پنج ساله چهارم باید 22 میلیون باشد که 5/1 میلیون از آنها باید از adsl استفاده کنند؛ با داشتن شبکه پرسرعت می توان اشتغال جدید روی وب را در داخل کشور ایجاد کرد و از نیازهای میزبانی داخلی، ایجاد مراکز IDC با همکاری بخش خصوصی بر روی شبکه ملی اینترنت، ایجاد آیینه dns مربوط به ir با همکاری پژوهشکده دانش های بنیادی، را می توان نام برد .
ریاضی که در همایش «چشم انداز صنعت idc در ایران» که ازسوی ماهنامه دنیای کامپیوتر و ارتباطات برگزار شد، سخن می گفت، با برآورد فضای نیاز، 700 سرور امن را مورد نیاز کشور دانست و افزود: کشور ما دارای جمعیت 70 میلیونی است که نیاز سرانه به فضای میزبانی طبق برنامه توسعه چهارم به ازای هر 100 نفر یک سرور امن پیش بینی شده است .
وی با اشاره به انواع IDC های مصوب شده در کمیسیون راهبردی شورای عالی it گفت: idc ها دو نوع دولتی و خصوصی هستند که IDC های دولتی شامل استانی و ملی است به گونه ای که هر استان بسته به موقعیت جغرافیایی خود باید idc داشته باشد تا روی کاهش ترافیک بین شهری تاثیرگذار باشد؛ IDC های خصوصی نیز قادرند استانی یا بین المللی باشد؛ همچنین کلاس های a تا c را در ساخت idc ها به مرکز تحقیقات مخابرات ایران
اعلام کردیم تا از حداقل استانداردهای لازم برخوردار باشند .


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -