تبلیغات
روزنامه دیواری - تجهیز همه مدارس به اینترنت تا سال 2010
لطفا نظر بگذارید...

تجهیز همه مدارس به اینترنت تا سال 2010

2 بهمن 87 10:19 ب.ظ

نویسنده : امین شهپری
ارسال شده در: آموزش رایانه ، خبر ،
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این که سند استراتژیک توسعه فناوری اطلاعات IT در آموزش و پرورش تهیه شده، بر تجهیز تمامی مدارس به اینترنت تا سال 2010 تاکید کرد.
به گزارش خبرنگار سینا، مرتضی حاجی که در گردهمایی مشترک شورای راهبری توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات و سازمان های آموزش و پرورش کشور سخن می گفت، افزود: به رغم وجود تمامی ضعف ها برای ورود به مقولهit ، باید با شناخت دقیق و درست این مساله و با تدبیر و هماهنگی بتوان نقش مهم و اثرگذاری در عملکردها با تربیت نیروی انسانی توانا و استفاده از فناوری ها داشت.
وی اظهار داشت: در تهیه سند استراتژیک توسعه IT در آموزش و پرورش، از تمامی صاحبنظران اطلاعات و ارتباطاتارتباط پروژه های تحقیقاتی بسیاری تالیف و قراردادهای اجرایی نیز منعقد شده است.
دعوت به همکاری شد و در این وزیر آموزش و پرورش، بودجه تخصیص داده شده از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای آموزش IT در آموزش
حاجی، مقولهit را برنامه تلفیقی در تمامی برنامه های درسی و فعالیت ها و شیوه فراگیری دانش آموزان و تعلیم معلمان ذکر کرد و ادامه داد: امکاناتی برای اجرای این طرح فراهم شده و تنها نیازمند به تامین اعتبار منظم هستیم.
حاجی افزود: اگر هزینه ها برای توسعه مقوله IT به درستی پرداخت نشود، فعالیت های مربوطه با مشکل مواجه می شوند.
وی خاطر نشان کرد: در این میان آموزش معلمان از اهمیت زیادی برخوردار است و شورای راهبری توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات باید این آموزش ها را به شکل جدی تری دنبال کند تا در مدت 3 یا 4 ساله معلمان آموزش های لازم را فراگیرند.ش
و پرورش را یکصد و 40 میلیارد ریال عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد تا پرداخت به موقع این اعتبارات، این طرح را کارآمدتر کند.


دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: IT ،
آخرین ویرایش: - -