تبلیغات
روزنامه دیواری - آموزش رایانه برای "خواندن" ذهن
لطفا نظر بگذارید...

آموزش رایانه برای "خواندن" ذهن

2 بهمن 87 11:17 ب.ظ

نویسنده : امین شهپری
ارسال شده در: مقالات ،
رایانه ای برای "خواندن" ذهن مردم از طریق اسکن مغز آموزش دید به شرطی که آن ها به کلمات علمی بیاندیشند.

محققان با اعلام این مطلب اظهار امیدواری کردند این تحقیق که در ژورنال ساینس منتشر شد، می تواند به درک بهتر از چگونگی و چه زمانی ذخیره شدن اطلاعات در مغز کمک کند.
به گفته تام میشل، یکی از محققان فعال در این پروژه از دانشگاه پترزبورگ، این رایانه شاید به درمان بهتر مشکلات زبانی و ناتوانی های آموزشی بیانجامد.
وی می گوید: "پرسشی که ما در تلاش برای یافتن پاسخ آن هستیم درباره شخصی است که به قرن ها می اندیشد: چگونه مغز می تواند دانش خود را سازمان دهی نماید؟"
بیش تر از 10 یا 15 سال از انتخاب این روش برای رسیدن به پاسخ این پرسش نمی گذرد.
گروه میشل از MRI استفاده کرد تا فعالیت مغز را در لحظه مورد بررسی قرار دهد. آنان این رایانه را از طریق 9 دانشجوی داوطلبی که به58 کلمه مختلف فکر می کردند درجه بندی کردند. با این کار ذهنیتی "متوسط" از کلمات در رایانه ایجاد شد.
پس از این آموزش مرحله آزمایش رسید. در آزمایش به رایانه اعلام شد این جا دو واژه وجود دارد که تاکنون مشاهده نکرده ای. از رایانه خواسته شد تا ارتباط تصویر مغزی فرد مورد نظر را با واژه بیاید و انتخاب کند.
رایانه توانست از این آزمایش سربلند بیرون بیاید.
گام بعدی آموزش فعالیت مغزی برای ساخت عبارت بود.
دکتر میشل از عباراتی ساده به عنوان نوعی داربست برای آموزش فرآیند زبان در مغز بهره برد. گفتنی است در این روند پر زحمت مشکلات کنترل نشدنی بسیاری نیز بر روند کار تأثیر گذار بوده است. شدیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -